Jest to bezpośredni kontakt klienta z psychoterapeutą bez udziału osób trzecich. Takie spotkanie sprzyja szczerej i swobodnej rozmowie oraz tworzeniu relacji terapeutycznej oraz więzi, które są czynnikami niezbędnymi w psychoterapii.
Sesja psychoterapii indywidualnej trwa 50 minut i zazwyczaj odbywa się raz w tygodniu.
Skierowana jest do młodzieży przeżywającej trudności natury emocjonalnej; mającej problemy w relacjach z rówieśnikami, rodziną, konflikty, cierpiącą na depresję , lęki.
W przypadku osoby poniżej 18 r. ż. zgodę na terapię muszą wyrazić rodzice, natomiast po ukończeniu tego roku nastolatek na terapię może zgłosić się sam.
Sesja psychoterapii dla młodzieży trwa 50 min. i odbywa się zazwyczaj co tydzień.
Przeznaczona jest dla par/małżeństw, które przeżywają kryzysy w związku, rozważają decyzję o rozstaniu lub po prostu nie potrafią się porozumieć w ważnych dla siebie sprawach, dochodzi do konfliktów. Psychoterapia może pomóc w takiej sytuacji przebudować związek, zmienić rodzaj komunikowania się i uzdrowić relację między partnerami.
Bardzo ważnym elementem jest zgoda obojga partnerów/ małżonków na podjęcie terapii i gotowość do zmierzenia się z problemami.
Sesja trwa zazwyczaj 90 min., a spotkania odbywają się raz w tygodniu lub co 2 tygodnie (ustalane jest to indywidualnie z parą/rodziną).
Terapia rodzinna jest to spotkanie, w którym uczestniczą rodzice, dzieci i terapeuta prowadzący. Jego celem jest pomoc rodzinie w wyjściu z kryzysu. Najczęstszymi problemami, z którymi zgłaszają się rodziny to konflikty rodzinne lub tragiczne zdarzenia, np. śmierć członka rodziny, rozwód, które negatywnie wpływają na całą rodzinę.
Sesja trwa zazwyczaj 90 min., a spotkania odbywają się raz w tygodniu lub co 2 tygodnie (ustalane jest to indywidualnie z rodziną).